Fabrikamız 2004 yılında NOSAB Dökümcüler San. Sitesinde Yön.Kurulu Başkanımız  sn. Mustafa BACAKCI tarafından kurulmuştur.

2012 yılında  HOSAB da iki ayrı fabrika olarak  inşaatı tamamlanan  25.000 metrekarelik kendi yerine taşınmıştır.

Ürünlerimiz

  • Roll Körük
  • Metal Körük
  • Katlı Körük
  • Kabin Körük
  • Amerikan tip körük
  • Japon tip körük
  • Küçük araç körük
  • Endüstriyel ürünler
  • Özel ürünler
  • Makine, Pres, Kalıp İmalatı

Ürün Kapasitemiz 1.500.000 Adet/Yıl
Ürün Çeşit 1.700 Adet
Pres Sayısı 24 Adet Son Teknoloji  Buharlı Presler

Kalite Anlayışımız

Fabio Aş.  16949 Kalite standartlarına  uygunluk için önleyici yöntemlere başvurarak  ve "ilk çıkışta hatasız" malzeme üretimi için tüm personeli motive eder.

Her birey kendi yaptığı işin kalitesinden sorumlu olmalı ve bunu başarabilmesi için gerekli kolaylıklar kendisine sağlanır. Bununla beraber kalite söz konusu olduğunda, bireyin sorumluluğu sadece kendi işiyle sınırlı değildir.

Güvenli ve zamanında teslimat ile üniform kalite konusunda iyi tanınmak temel kalite politikalarımızın en önemli kriterlerindendir.

Şirketteki her çalışan, kendi görev tanımı dışında olsa bile kalite ile ilgili sapmaları derhal ilgilisine haber verir, sürekli iyileşmeye dönük olarak kalite sisteminde gerekli değişiklikleri yapar.

İnsan Kaynakları Politikamız

Türkiye’ nin en büyük entegre körük tesisi hedefine ulaşma yolunda  kapasitesini artırarak sürdüren, paydaşlarının beklentilerini karşılayan, çalışana değer veren, değişime açık, bölgesinde lider, global bir şirket olarak kaynaklarını verimli kullanan, çevreye, iş sağlığına ve güvenliğine duyarlı, kalite standartlarına uyumlu, teknolojisini sürekli geliştiren, 350 çalışanının yaratıcılığından güç alan, müşteri odaklı bir şirket olma yolunda, insan kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmaktır. Şirketimizde çalışmaların etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlayacak insan kaynağının planlanması, seçilmesi, işe alınması, hizmet birimlerinde görevlendirilmesi, geliştirilmesi, eğitim ihtiyaçlarının belirlenerek karşılanmasına yönelik planlamaların yapılması, uygulanması, yetkinliklerin belirlenmesi, performans yönetimi, kariyer planlaması çalışmalarının bilimsel metotlara uygun olarak gerçekleştirilmesi İnsan Kaynakları Politikamızın hedefidir.

ARGE

Fabio Hedeflerine Ulaşmasındaki en kısa yolun  AR-GE merkezi olduğunu benimsemiş ve yatırımlarını  bu doğrultuda yönlendirmiştir.

Yenilikçi ve sürdürülebilir bir anlayışa sahip olan Fabrikamız  genç ve dinamik  AR-GE ekibi, ileri Teknolojiye yönelik araştırma ve tasarımları ile farkımızı ortaya koymaktadır.

Fabio Karnesi

Üretim kapasitesi 1.500.000 adet/yıl
Ürün çeşidi 1.700 adet
Pres sayısı 24 ad Buharlı pres
Çalışan sayısı 350
Firma ortakları Mustafa BACAKCI
Yön.kur. Başkanı Mustafa BACAKCI
Genel Müdür Mustafa BACAKCI
Kalite güvence belgesi 16949,9001,14001&18001,27001
Ürün garanti süresi 2 yıl (2.000.000 adet/cycle)
İhracat 95%
İç piyasa 5%
Makine imalat Kendi Bünyesinde
Kalıp üretimi Kendi Bünyesinde
Metal üretimi Kendi Bünyesinde
Tel üretimi Kendi Bünyesinde
Takoz üretimi Kendi Bünyesinde
AR-GE çalışmaları Tübitak destekli 3 proje